Otázky a odpovědi

Kdy vychází verze pro Nintendo Switch?

Co obsahuje verze pro Nintendo Switch?

 

Prostředí

 • Pohádka
 • Továrna
 • Disco
 • Pokojíček

 

Herní režimy

 • Deathmatch
 • Team Deathmatch
 • Boj o vlajku
 • Elitní trénink

 

Kniha historie

 • 11 kapitol o původu a historii bulánů
 • z toho 4 krátká videa

 

 • Továrna na hrdiny
 • Rozšířený počet map pro stávající prostředí
 • Achievementy za dosažené úspěchy ve hře
 • Lokální multiplayer až pro 8 hráčů u jednoho zařízení

Bude ve verzi pro Nintendo Switch online multiplayer?

Zatím ne. Pro online hraní na Switchi vyžaduje Nintendo placené členství. Podmínky stále vyjednáváme a mezitím optimalizujeme komunikaci online.

Kolik stojí verze pro Nintendo Switch?

Cena je 9.90 USD/EUR. Kromě základní verze, která je na Steamu free, obsahuje obě placená DLC (Hero factory a Map pack). Stejně jako na Steamu i pro Nintendo verzi chystáme další obsah.

A co bude dál?

Stále nám chodí otázky kdy bude také, Playstation, Xbox, Mac, iOS, Android, podpora Steam decku, Linux, kampaň, brutal mod… všechno bude 😉

Po vydání verze na Nintendo Switch se teď zaměříme na Playstation a Xbox. Další platformy budou následovat. Hned začátkem příštího roku se můžete těšit na nová dvě prostředí Bojiště a Bludiště, která vyjdou na Steamu. Nezapomínáme ani na nové zbraně nebo brutal mod, jen to nejde všechno najednou.

Bulánci budou na PC zdarma. Co to znamená?

Po vzoru původní hry jsme se rozhodli zpřístupnit i nové Bulánky pro všechny hráče zdarma v takové podobě, na jakou jsme všichni dlouhá léta zvyklí, avšak ve zcela novém kabátě. Všichni si tak od 1. září můžete Bulánky na Steamu bezplatně stáhnout a užít si multiplayer s kamarády ze všech koutů světa. Pokud budete mít zájem o další bonusový obsah, budete si jej moci dodatečně zakoupit.

Hru už mám na Steamu koupenou. Jaké z toho pro mě plynou výhody?

Pokud už jste majiteli verze zakoupené na Steamu, veškeré bonusy, které do Bulánků vyjdou od 1. září, od nás dostanete zcela zdarma. A rozhodně jich nebude málo! Vážíme si vaší podpory a věřte, že ji náležitě oceníme.

Jsem podporovatelem ze Startovače. Jaké výhody se mě týkají?

Bezplatně dostanete všechny dosud vydané i budoucí bonusy a exkluzivní přístup k zatím nevydaným novinkám. Rovněž pro vás chystáme i něco navíc jako odměnu za vaši podporu, na kterou dosáhnou pouze podporovatelé. Díky vaší podpoře mohli noví Bulánci vzniknout a na to nikdy nezapomeneme.

Co bude náplní bezplatné verze Bulánků? 

 • Online multiplayer

  Ten v buláncích nesmí chybět. Změřit síly tak můžete s kamarády, stejně tak i s hráči z druhého konce světa. Hry je možné domlouvat i na našem Discordu: https://discord.gg/hRuef9ar64

 • Herní režimy

  Kromě základní hry všech proti všem (Deathmatch) můžete zvolit hru na týmy (Team Deathmatch) nebo si to rozdat v boji o vlajku (Capture the Flag). Nově přibude také herní režim Únik z vězení a řada dalších.

 • 4 herní prostředí

  Hra bude bude obsahovat tři prostředí známá už z původní hry (Pohádka, Továrna, Disko) a jedno zcela nové (Pokojíček), kde se mohou Bulánci dostat do jiných pater, takže zápas bude probíhat na více úrovních. Pohyblivý vláček navíc bulánkům umožňuje střelbu do více směrů.

 • Zbraně

  V boji vám pomůže pětice známých zbraní. Klasická elegantní pistole s tlumičem, která neurazí. Kulomet pro ty, co se toho nebojí (nebo bojí?). Brokovnice pro nekompromisní výměnu názorů. Mina pro ty, co mají dobrou paměť, a raketomet, pro frajery co to s ním umí. 😊

 • Herní statistiky a žebříčky

  Vždy jste toužili vědět, kdo je nejlepším hráčem Bulánků na planetě? Věřte, že my také. A nyní máme poprvé možnost zjistit, jak se komu ve hře skutečně daří. Součástí Bulánků budou nově statistiky a herní žebříčky, ve kterých uspějí jen ti nejlepší. Patříte mezi ně? Objeví se vaše jméno mezi těmi nejlepšími hráči?

 • Bulánčí historie

  Ke stávajícím videím o bulánčí historii budou přibývat další videa. V blízké době přibudou dvě zcela nová. Budete mít možnost vidět unikátní záběry z Bulympijských her a zjistit, jak to vlastně bylo s dobytím Severního pólu. Základní verze hry obsahuje celkem 7 scén a 5 videí do historie.

Tím to ale nekončí. I základní hru budeme dále vylepšovat postupnými aktualizacemi, takže se můžete těšit na další obsah. V některé z nejbližších aktualizací přidáme Elitní výcvik, který do hry vrátí  trénink pro jednoho hráče s oblíbenými bonusy, jako jsou neviditelnost, prodloužení času nebo nesmrtelnost. Chystáme pro vás i nové zbraně. Co byste říkali například odstřelovačské pušce nebo vrhači přísavných min?

Na co se můžete těšit dál?


Základní verze hry bude plnohodnotná a další obsah k likvidaci soupeřů nepotřebujete. Pokud si Bulánky budete chtít rozšířit o nová prostředí, brutální režim, kampaň nebo třeba editor, budete mít možnost pořídit si dodatečný balíček – zhruba za cenu jedné kávy.

Ti, kteří nás podpořili na Startovači nebo si hru koupili na Steamu do 31. 8. 2023, budou mít tento dodatečný obsah zdarma.

 • Továrna na hrdiny

  Továrna na hrdiny, kde si vyberete ten správný vzor a barvu pro vašeho Bulánka.  Charakter ryzího zabijáka podpoříte slunečními brýlemi či páskou přes oko, kšiltovkou nebo třeba koženými rukavicemi.

 • Bojiště

  Jak vlastně probíhá polštářová bitva v první linii? To se dozvíte v prostředí Bojiště. Dopadající letecké miny, nehostinné sněhové vichřice, které zpomalují váš postup a před kterými se dá schovat pouze do zákopů, a do toho všeho těžký otočný kulomet s nekonečnou municí! Kdo ho ovládne, stane se králem bojiště.

 • Bludiště

  Bludiště je zákeřné. Abyste se soupeřům dostali na kobylku, musíte nejdřív najít cestu do té správné chodby. Naštěstí jsou tu kanály, které slouží jako takové šmucik teleporty. Ale pozor, některé zdi se pohybují a občas dokonce vypadnou pojistky. Říká se, že v takových chvílích vychází ven zlověstná robokočka, kterou jen tak něco neskolí.

 • Balíček map

  Máte už některé mapy ohrané? Žádný strach! Než si budete moct vytvářet vlastní bojiště v editoru, připravili jsme pro vás další balík promyšlených bitevních arén pro deathmatch i boj o vlajku. Tohle vás na nějakou chvíli určitě zabaví.

 • Brutální režim

  Stýská se vám po zajíčkovi? Nutí vás bílá vlajka zákeřné myši skřípat zubama kvůli nedostatečné satisfakci? A kam se sakra poděla krev z bulánků? Brutální režim všechny tyhle neduhy vyřeší. Od této chvíle raději doporučujeme hrát v gumákách.

 • Kampaň

  Jak to vlastně je s tím věčným soubojem mezi bulánky? Za co která strana bojuje a proč se nemohou dohodnout? V příběhové kampani se na tyto otázky dozvíte odpovědi. Zkusíte si totiž zahrát za jednoho z vojínů. Čeká vás tvrdý výcvik, mise, ze kterých vám půjde hlava kolem, a možná dokonce dostanete příležitost tento věčný spor jednou provždy ukončit. Kampaň vám navíc kdykoli umožňuje změnit počet hráčů, ve kterých příběhem procházíte, odemykat nové herní režimy – a vůbec, s kampaní si užijete spoustu legrace.

 • Lazaret

  Kam vlastně jdou Bulánci, kteří byli zraněni v bitvě? No, do bulánčího lazaretu, samozřejmě. Nemocniční prostředí nemusí být tak smutné, jak si možná myslíte. V některých místnostech si můžete udělat skvělé opevnění, automat na chodbě vám nabídne libovolnou munici do zbraní, otočná křesla umožňují střílet do všech stran a projet se můžete i na invalidním vozíku, který vám doslova kryje záda.

 • Džungle

  Pokud Bulánky dostatečně znáte, víte, že džungle nutila hráče k opatrnosti a to stále platí. Musíte si plně uvědomovat, kde se kdo schovává, protože každé zašustění listu může něco znamenat. V trávě se může skrývat had nebo dokonce skrytý protivník a čas od času začne padat nepříjemný déšť, který vás zpomalí a udělá části mapy tak blátivé, že byste se pravděpodobně raději drželi stranou.

 • Vesmírná stanice

  Bulánci byli vždycky dost nad věcí. V tomto případě budou dokonce nad věcí, které říkáme Země. Vesmírná orbitální stanice je prostředí nevypočitatelné a zákeřné. Může se třeba stát, že z ničeho nic přestane fungovat gravitace nebo že některý vtipálek otevře přetlakovou komoru a všechno peří bude vysáto do vesmíru. A to ani nemluvíme o tom, když naštvete některého z úklidových robotů.

 • Editor map

  A kdy už konečně budete moci vyrábět vlastní mapy? Dřív, než se nadějete. Editor totiž používáme od samého začátku, jen ho musíme trochu víc upravit, aby pro vás byla práce v něm příjemná a přehledná. Už teď se těšíme, co zajímavého vytvoříte.

 • Ledová krajina

  Je tam zima, klouže to, a když střílíte, může na vás spadnout ostrý rampouch. Nebo hrozí, že se pod vámi propadne led a vy zahučíte do ledové vody, která vás v tu chvíli promění na exponát do přírodovědného muzea. Co je to? Pruhovaní již vědí: je to krajina věčného ledu, kde bulánkům hrozí snad vše kromě prochladnutí – mají totiž velice kvalitní péřovou izolaci.   

To samozřejmě nemusí být vše. Pokud budete Bulánky hrát a budou se vám líbit, rádi pro vás budeme  vyvíjet nová prostředí, nové zbraně a další překvapení.

Naše aktuální roadmapa

Chcete být v obraze a dostávat od nás novinky jako první? 

V nepravidelném spamu ze světa Bulánků vás informujeme vždy, když se děje něco podstatného. Aby vám neunikly zajímavosti a výhody, které chystáme pro naše fanoušky, přihlaste se k odběru novinek.

Všem podporovatelům ze Startovače chodí newsletter automaticky. Pokud jste nás podpořili nebo se registrovali k odběru a newsletter vám nechodí, napište nám na info@bulanci.cz

Videa