Uncategorized

Bulánci 2.0 míří na Startovač

Kultovní česká videohra Bulánci se po dvaceti letech vrací. Původní autorské studio SleepTeam spouští 17. května 2021 kampaň na Startovači a plánuje přinést nezaměnitelný zážitek nové generaci hráčů.

“Dlouho jsme si s myšlenkou na nové Bulánky pohrávali a nakonec jsme se nechali unést nadšením a voláním komunity po moderním bulánčím titulu,” říká Jaroslav Wagner ze SleepTeam. Nepůjde tedy o čistokrevný remaster, ale o zcela novou hru, jejímž cílem má být vstup roztodivných polštářků mezi současnou generaci her. Autoři plánují nejen přerod do 3D, ale v případě úspěšné kampaně chtějí hru přinést na PC a konzole. Hlavním lákadlem je tedy možnost klání ve více hráčích na všech platformách a to v různých hratelných módech, které rozšíří klasický deathmatch.

Za původní hrou i připravovaným restartem titulu stojí SleepTeam, složený z veteránů české herní scény. Ještě před vznikem Bulánků autoři stáli u zrodu série Polda.

Do kampaně na podporu nových Bulánků se můžete zapojit na Startovači až do 16. června 2021

Pro podporovatele na Startovači si autoři připravili nejrůznější odměny, mezi kterými nechybí předběžný přístup a poděkování v titulcích hry. Hráči se ale můžou těšit i na sběratelské figurky, možnost nadabovat bulánka, připravovanou karetní hru Bulánci – speciální jednotky nebo originální autorské artworky s podpisy autorů. Pro fajnšmekry je připraveno i tištěné vydání fenomenální bulánčí poezie, která provázela úspěch titulu na začátku tisíciletí.

Multiplayerová hra Bulánci vznikla v roce 2001 pod hlavičkou autorského týmu SleepTeam. Díky tomu, že byla hra dostupná zcela zdarma a nabízela od roku 2006 i vlastní editor úrovní, se hra rozšířila nejen po České republice, ale našla si i cestu do zahraničí. 

1 komentář

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment